Skip to content

“OlyBet” Latvijas Basketbola līgas vienība “Valmiera/ORDO” papildinājusi sastāvu ar vienu no sava vecuma talantīgākajiem saspēles vadītājiem Latvijā- Tomu Skuju. Vienošanās ar BJBS “Rīdzene” audzēkni un Latvijas U16 izlases kandidātu panākta līdz 2017./2018. gada sezonas beigām.   

16 gadus jaunais un 182cm garais Toms Skuja ir neordinārs saspēles vadītājs, kurš apveltīts ar lieliskām prasmēm gan punktu gūšanā, gan komandas spēles organizēšanā. Savas līdzšinējās basketbola gudrības Toms smēlies BJBS “Rīga/Rīdzene” sporta skolas komandā pie trenera Arvo Kallastes, bet šajā sezonā viņš debitējis arī LBL3 čempionātā, pārstāvot BJBS “Rīga/Ridzene 2” vienību.  

Šosezon Toms Skuja ir viens no spilgtākajiem spēlētājiem Latvijas Jaunatnes basketbola līgas U16 vecuma grupas čempionātā, vidēji mačā izceļoties ar 28.5 gūtajiem punktiem, 9.4  atlēkušajām bumbām, 8.9 rezultatīvām piespēlēm un 5.5 pārtvertām bumbām. Viņa pārstāvētā BJBS “Rīga/Rīdzene” U16 komanda ar 13 izcīnītajām uzvarām 15 aizvadītajās spēlēs ir pārliecinoša līgas līdervienība un šobrīd tā droši soļo pretī savam ceturtajam titulam LJBL čempionātā. LBL3 turnīrā Toms piedalījies septiņos mačos, vidēji spēlē atzīmējoties ar 11.7 gūtajiem punktiem, 4.1 atlēkušajām bumbām un 3.7 rezultatīvām piespēlēm. Savu produktīvāko sezonas maču šī turnīra ietvaros Toms aizvadīja 20. decembrī, kad viņš savas komandas panākumu pār Siguldas vienību (88:69) kaldināja ar 20 gūtajiem punktiem, 9 rezultatīvām piespēlēm un 8 atlēkušajām bumbām.