Skip to content

Vēsture

Rīdzene ir bijusi BJBS Rīdzene sastāvdala, pie reorganizācijas 2010.g. Rīdzenes basketbola nodaļa tika apvienota viena lielā BJBS “Rīga” basketbola skolā, bet komanda saglabājusi savu nosaukumu.

Sporta skolā nodarbojas bērni un jaunieši vecumā no 7 – 25 gadiem.

Skolas absolventi saņem Izglītības un Zinātnes ministrijas apliecību par profesionālās ievirzes izglītības apguvi.
Sporta skola “Rīdzene” ar bērniem strādā treneri, kuriem sports ir sirds lieta, un kuri Jums labprāt palīdzes iegūt interesi, motivāciju un velmi nodarboties ar sportu.

BJBS “Rīdzene” ir viena no pirmajām sporta skolām, kas tika nodibināta 1956. gada – 2. Bērnu un jaunatnes sporta skola, kura vēlāk ieguva “Rīdzenes” nosaukumu.

Sporta skolas pirmais direktors bija Imants Pļavinš, kurš sporta skolu vadāja gandrīz 20 gadus (1956. – 1973.g.). Toreiz skolas atrašanas vieta bija K. Marksa iela 45 – koka eka, kura ar laiku kļuva daudz par šauru. 1993. gada tika uzcelta sporta halle – sporta zale Kr. Barona iela 97 c, pašreizejā sporta skolas atrašanas vieta. No 1982. – 1990. gadam direktore Vizbule Mazzalīte. No 1990. gada līdz 2010.gadam – direktore Lidija Bajare. No 2010.gada 2.janvara Rīdzene tika pievienota pie Bērnu un Jauniešu basketbola skolas Rīga. Šobrīd BJBS Rīga Centra nodalas vadītajs Artūrs Košaļevs un metodiķis – Arvo Kallaste.

No pirmsākumiem sporta skola darbojās basketbola, smaiļošanas un kanoe airēšanas nodaļas, 60-tajos gados pievienojās: dāmu sporta veids – mākslas vingrošana; 1990. gada – airēšanas slaloms; bet no 2002. gada sporta skolai pievienojas brīvā cīņa un grieķu – romiešu cīņa. 2009.gada nogalē sporta skolu reorganizācijas ietvaros no sporta skolas tika atvienoti šādi sporta veidi: basketbols, mākslas vingrošana un cīņas sporta veidi, un pievienota peldēšana.
Sporta skolā strādāja 33 pedagoģiskie darbinieki un 10 tehniskie darbinieki. Audzēkņu skaits uz 2009./2010.m.g. bija 660 katru gadu mazliet mainoties.

Sporta skola piedalās LOK un LR IZM Sporta pārvaldes rīkotajos konkursos, ir izcīnītas godalgotas vietas, ka arī mūsu sporta skolas treneri un sportisti ir Rīgas Domes organizēto konkursu laureāti.
Starp sporta skolas beidzējiem, ir daudz sabiedrībā pazīstamu un ievērojamu cilvēku, kuri veiksmīgi strādā sava profesijā, tie ir treneri, ārsti, mākslinieki, sabiedriskie darbinieki, ministrijas pārstāvji, politiķi, TV un radio darbinieki un daudzas citas sfērās strādājošie.

Sporta skolu absolvējuši basketbola aprindas pazīstami cilveki: Peteris Višnevičs, Roberts Štelmahers, Gundars Vētra, Uldis Višnevičs, Kristaps Bleija, Gints Turlais, Aigars Zeidaks,  Igors Miglinieks, Kārlis Muižnieks, Inita Rutiņa, Elīna Babkina, Skaidrite Smildziņa Budovska, Inita Kresa, Tamāra Hedele, Andris Vanags, Edgars Jeromanovs, Martinš Kravčenko, Raimonds Elbakjans u.c.

Rīdzenes sporta skolu absolvējis pirmais latvietis NBA – Gundars Vētra. Vinš spēlēja Minnesotas Timbervolves.

Rīdzenes sporta skolas absolvente  Lilita Bergvalde bijusi TTT meistarkomandas spēlētāja.

Rīdzenes sporta skolu  absolvējušas arī sabiedrībā pazīstamas personas, kā:  Varis Vētra,  Māris Gulbis, Normunds Puķe, Jānis Erenbergs, Jānis Anmanis, bijušais valsts prezidents Valdis Zatlers.

Rīdzenes absolvents Rūdolfs Rozītis ir treneris NAIA otrās divīzijas skolai “Trinity International University”

Rīdzenes sporta skolu absolventi Lilita Bergvalde, Aigars Brigmanis un Bruno Kārlis turpina darbu kā treneri.