Skip to content

1920x1080

Filmas “No Ghetto līdz Olimpiādei” pirmizrāde 5. martā

 

“Ghetto Games” jaunā dokumentālā filma “No Ghetto līdz Olimpiādei”, kas stāsta par vienu no jaunā olimpiskā sporta veida 3×3 basketbola pasaules labākajām komandām – “Ghetto Basket” un Latvijas izlases – spēlētājiem – Nauri Miezi, Kārli Paulu Lasmani, Agni Čavaru un Edgaru Krūmiņu – pirmizrādi piedzīvos 5. martā “Kino Citadele”. Savukārt, Latvijā vairāk kā 150 vietās – no 26.marta.

 

Ielu basketbola kustības “Ghetto Basket” ietvaros desmit gadu laikā izaugusi jauna spēlētāju paaudze, kuras labākie pārstāvji pašreiz ir ceļā uz 3×3 basketbola vēsturisko notikumu – sporta veida debiju 2020. gada Tokijas Olimpiskajās spēlēs. Turklāt mērķis ir ne tikai dalība Olimpiskajās spēlēs, bet arī cīņa par medaļām!

 

Lielisko kvartetu – Miezi, Lasmani, Čavaru un Krūmiņu – 3×3 basketbola sabiedrība pamanīja 2017. gada jūnijā Andorā, kad latvieši uzvarēja Eiropas kausa kvalifikācijas turnīrā. Jau nākamajā mēnesī Nīderlandē viņi pārsteidza visus, ceļā pēc Eiropas kausa zelta medaļām pārspējot gan Pasaules kausa īpašniekus serbus, gan Eiropas čempionus slovēņus. 2018. gads gan kā “Ghetto Basket” komandai, gan kā Latvijas izlasei Miezim, Lasmanim, Čavaram un Krūmiņam atmiņā paliks sudrabotās krāsās, jo vicečempionu tituls gan septembrī Rumānijā notikušajā Eiropas kausā, gan oktobrī Ķīnā FIBA Pasaules tūres finālturnīrā.

 

Latvijas basketbolā izaugusi un “Ghetto Basket” ietvaros desmit gadu laikā izšķirošu rūdījumu ieguvusi jauna spēlētāju paaudze, kuras labākie pārstāvji pašreiz ir ceļā uz 3×3 basketbola vēsturisko notikumu – sporta veida debiju 2020. gada Tokijas Olimpiskajās spēlēs. Turklāt mērķis ir ne tikai dalība Olimpiskajās spēlēs, bet arī cīņa par medaļām! Īpaši simboliski tas būtu Kārlim Paulam Lasmanim, kura tēvs Uģis Lasmanis pārstāvēja Latviju 1992. un 1996. gada Olimpiskajās spēlēs airēšanā.

 

Šī gada “Ghetto TV” filma stāsta par pārdzīvojumiem, pārbaudījumiem, komandas saliedētību un ielu rūdījumu desmit gadu laikā, kas radījis platformu jaunai un daudzsološai olimpiešu paaudzei.

 

Filmas autori un to varoņi meklēja atbildes uz jautājumiem – vai viņiem pietiks spēka, vai viņi spēs stāvēt pretī ne tikai pasaulē labākajiem spēlētājiem laukumā, bet saviem dēmoniem un valsts birokrātijai, kad saskaries ar šo daudzgalvaino pūķi, kuram cērt nost galvas, bet tās ataug kā sēnes pēc lietus. Vienīgais līdzeklis, kas ļauj pārvarēt visas grūtības, ir neiedomājama mīlestība pret basketbolu. Šī mīlestība ir gan kaislība, gan “ibumetīns” savām problēmām, gan nāvējošs zobens, kas cērt pretinieku galvas.

 

“Ghetto Games” dokumentālās filmas “No Ghetto līdz Olimpiādei” pirmizrāde notiks 5. martā kinoteātrī “Kino Citadele”. Filmas izrādes Latvijā no 26. marta. Vēl ir iespēja pieteikties filmas izrādei arī tavā pilsētā!

 

Piesakies šeit:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeeMNYBb1zdvXau1PmR63s9kr7XbSSw7cjYSUz1f-D9y59ITg/viewform

6No Ghetto uz Olimpiadi kadri 1No Ghetto uz Olimpiadi kadri 5No Ghetto uz Olimpiadi kadri 3No Ghetto uz Olimpiadi kadri 2No Ghetto uz Olimpiadi kadri 4No Ghetto uz Olimpiadi kadri

Dokumentālās filmas “No Ghetto līdz Olimpiādei” treileris: https://www.youtube.com/watch?v=nURarz5yqnQ

 

Vairāk: https://www.ghetto.lv/lv/filma/par-filmu/

 

Papildu informācija:

Sanda Gertnere

sanda.gertnere@gmail.com, 29837235